Danseplaneten.dk
Til menu
Program

Se ugeplan

Danseprogram 2018 & 2019

VORES SÆSON STARTER OP MANDAG D. 3 SEPTEMBER 2018

HUSK OGSÅ AT DU OG DINE VENNER HAR MULIGHED FOR AT OPRETTE JERES HELT PRIVATE HOLD, I SKAL DOG VÆRE MIN. 8 ELEVER.

DISNEY SJOV OG RYTMIK

LØRDAG KL. 10.00-10.45 DISNEY SJOV/RYTMIK 3-4 ÅR AMIR / NATASHA SAL 2

MGP BØRNEDANS

TIRSDAG

TIRSDAG

KL. 16.00-16.45

KL. 16.45-1730

MGP HIP HOP & DISCO

MGP/MTV BØRNEDANS

5-7 ÅR

7-9 ÅR

LAURA KIRK

LAURA KIRK

SAL 1

SAL 1

           
LØRDAG KL. 10.00-10.45 DISNEY SJOV/RYTMIK 3-4 ÅR AMIR / NATASHA SAL 2
LØRDAG KL. 10.50-11.35 MGP RAMASJANG BØRNEDANS 4-5 ÅR AMIR / NATASHA SAL 2
LØRDAG KL. 11.40-12.25 MGP BØRNEDANS 5-6 ÅR AMIR / NATASHA SAL 2
LØRDAG KL. 12.30-13.15 MGP/MTV BØRNEDANS 6-8 ÅR AMIR / NATASHA SAL 2

MTV SHOWDANCE 

MANDAG KL. 14.45-15.30 MTV SHOWDANCE/HIP HOP NIV. 1 & 2 7-10 ÅR AMIR FALAKI SAL 2

MANDAG

MANDAG

KL. 16.15-17.00

KL. 17.00-17.45

MTV SHOWDANCE/HIP HOP NIV. 2+3.

MTV SHOWDANCE/HIP HOP NIV. 1+2

10-13 ÅR

10-13 ÅR

AMIR FALAKI

AMALIE BORCH

SAL 2

SAL 2

TIRSDAG 

 KL. 17.30-18.15

MTV SHOWDANCE/HIP HOP NIV. 1+2 

10-13 ÅR 

 AMIR FALAKI

SAL 2 

TIRSDAG KL. 18.15-19.00 MTV SHOWDANCE/HIP HOP NIV. 2+3 10-13 ÅR AMIR FALAKI SAL 2

ONSDAG

ONSDAG

KL. 15.15-16.00

KL. 16.00-16.45

MTV SHOWDANCE NIV. 1 & 2

MTV SHOWDANCE NIV. 1 & 2

7-9 ÅR

7-9 ÅR

AMIR / NATASHA

AMIR / NATASHA

SAL 2

SAL 2

ONSDAG

 

KL. 16.45-17.30

 

MTV SHOWDANCE/HIP HOP NIV. 2 & 3 

 

9-12 ÅR

 

AMIR / NATASHA

 

SAL 2

 

LØRDAG

KL. 13.20-14.05

MTV SHOWDANCE SHOWKIDZ 1 & 2

8-10 ÅR

AMIR / NATASHA

SAL 2

           
           

SHOWDANCE KONKURRENCE HOLD

MANDAG

TORSDAG

MANDAG

TORSDAG

 

KL. 18.45-19.45

KL. 18.00-1900

KL. 17.45-18.45

KL. 17.00- 18.00

 

 

SHOWDANCE KONKURRENCE (SHOWTIME)

SHOWDANCE KONKURRENCE (SHOWTIME)

SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST)

SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST)

 

13-18 ÅR

13-18 ÅR

9-13 ÅR

9-13 ÅR

 

 

CECILIE EKSTRØM

PERNILLE LIISBERG

CECILE EKSTRØM

PERNILLE LIISBERG

 

 

SAL 2

SAL 2

SAL 2

SAL 2

 

 

BREAKDANCE & BREAKDANCE KONKURRENCE HOLD

TIRSDAG KL. 16.00-16.45 HIPHOP/BREAKDANCE KIDZ NIV.1 & 2 (kun for drenge) 5-8 ÅR AMIR FALAKI  SAL 2
ONSDAG  KL. 16.00-16.45 BREAKDANCE KIDZ NIV.1 & 2 (NYHED) 8-12 ÅR   SITTHICHAI SAL 1 
           
           

ONSDAG

LØRDAG

KL. 16.00-16.45

KL. 12.30-13-15

HIPHOP/BREAK KONKURRENCE HOLD  NIV.2 (UNBREAKABLE)

HIPHOP/BREAK KONKURRENCE HOLD  NIV.2 (UNBREAKABLE)

9-13 ÅR

9-13 ÅR

AMIR FALAKI

AMIR FALAKI

HFC.

HFC.

           
           

GIRLY HIPHOP 

TIRSDAG KL. 17.30-18.15

HIP HOP GIRLY ØVET NIV. 2 & 3 (NYHED)

TEEN/UNGD. NATASHA SHERPA SAL 1
TORSDAG KL. 19.00-19.45 HIP HOP GIRLY COMMERCIAL NIV. 1 & 2 (NYHED)  TEEN/UNGD.  PERNILLE LIISBERG SAL 1
           

FITNESS/FUNKY HOT MAMAS (DANCE UR ASS OF)

TIRSDAG KL. 19.00-20.00 FUNKY HOT MAMAS NIV. 2 VOKSEN AMIR FALAKI SAL 2

ONSDAG

 

KL. 18.00-19.00

 

FUNKY HIP HOP MAMAS NIV. 3

VOKSEN

AMIR FALAKI

SAL 2

HIPHOP

MANDAG

TORSDAG

KL. 16.15-17.00

KL.19.00-19.45

HIP HOP/ MTV SHOWDANCE NIV. 2 & 3.

URBAN STYLES HIP HOP/HOUSE/L.A STYLE NIV. 2 & 3. (NYHED)

10-13 ÅR 

 TEEN/UNGD./VOKSEN

AMIR FALAKI

ARTIT

SAL 2

SAL 2

TIRSDAG

TIRSDAG

KL. 16.45-17.30

 KL. 17.30-18.15

HIP HOP URBAN CONCEPT VIDEO NIV. 2 & 3 (NYHED)

HIP HOP GIRLY ØVET NIV. 2 & 3 (NYHED) 

9-13 ÅR 

TEEN/UNGD. 

NATASHA SHERPA

NATASHA SHERPA

SAL 1

SAL 2

ONSDAG

ONSDAG

ONSDAG

ONSDAG

KL. 15.15-16.00

KL. 16.00-16.45

KL. 16.45-17.30

KL. 18.00- 19.00

HIP HOP/MTV SHOWDANCE NIV. 1 & 2.

HIP HOP/MTV SHOWDANCE NIV. 1 & 2.

HIP HOP/MTV SHOWDANCE NIV. 2 & 3.

HIP HOP ALL STARS NIV. 2 & 3.

7-9 ÅR

7-9 ÅR 

9-13 ÅR

VOKSEN 30 ÅR + 

AMIR / NATASHA

AMIR / NATASHA

AMIR/NATASHA

AMIR FALAKI

SAL 2

SAL 2

SAL 2

SAL 2

ONSDAG KL. 19.00-20.00 HIPHOP CHALLENGE UR SELF NIV. 3 (NYHED) TEEN/UNGD./VOKSEN SKIFTENDE LÆRERE SAL 1
 TIRSDAG  KL. 17.30-18.15  HIPHOP/ MTV SHOWDANCE NIV. 1. 10-13 ÅR  AMIR FALAKI SAL 2

TIRSDAG

FREDAG 

 

KL. 18.15-19.00

KL.15.30-16.15 

 

HIPHOP/MTV SHOWDANCE NIV. 2 & 3.

HIPHOP SOL0 & DUO TRÆNING (NYHED) 

 

10-13 ÅR

TEEN/UNGD.

 

AMIR FALAKI

ARTIT CHRISTOPHER

 

SAL 2

SAL 2

 

MGP DISCO / MTV SHOWDANCE KIDS (NYHED).

TIRSDAG

TIRSDAG

KL. 16.00-16.45

KL.16.45-17.30

DISCO/HIP HOP NIV. 1

MTV/MGP BØRNENDANS NIV. 1 & 2.

5-7 ÅR

7-9 ÅR

LAURA KIRK

LAURA KIRK

SAL 1

SAL 1

 

 

 

 

 

 

KONKURRENCE HOLD

MANDAG

KL. 15.30-16.15

HIP HOP KONKURRENCE NO KIDDIN` 

9-13 ÅR

AMIR FALAKI

SAL 2

LØRDAG

KL.11.45-12.30

HIP HOP KONKURRENCE NO KIDDIN` 

9-13 ÅR

STEPHANIE SEEST

SAL 1

ONSDAG

KL. 16.00-16.45

HIP HOP KONKURRENCE UNBREAKABLE 

9-13 ÅR

AMIR FALAKI

HFC.

FREDAG 

 KL. 16.15-17.45

HIP HOP KONKURRENCE SWAGALAGA 

9-13 ÅR 

ARTIT CHRISTOPHER 

 SAL 2

MANDAG

KL. 16.15-17.45

HIP HOP KONKURRENCE TOO HOT CREW

13-18 ÅR 

CAROLINE FRYDENLUND

SAL 1

TIRSDAG

KL. 18.15-19.45

HIP HOP KONKURRENCE RAW TALENT

13-18 ÅR 

NATASHA SHERPA

SAL 2

MANDAG

KL. 18.30-20.00

HIP HOP KONKURRENCE TEAM EVOLUTION

13-18 ÅR

MAGNUS KOEFOD

SAL 1

 TORSDAG

 KL. 17.30-19.00

 HIP HOP KONKURRENCE CITY ANGELZ

9-13 ÅR 

 ARTIT CHRISTOPHER

 SAL 2

MANDAG

TORSDAG

KL. 18.45-19.45

KL. 18.00-19.00

SHOWDANCE KONKURRENCE SHOWTIME

SHOWDANCE KONKURRENCE SHOWTIME

13-18 ÅR

13-18 ÅR

CECILIE EKSTRØM

PERNILLE LIISBERG

SAL 1

SAL 1

MANDAG

TORSDAG

KL. 17.45-18.45

KL. 17.00-18.00

SHOWDANCE KONKURRENCE STARDUST

SHOWDANCE KONKURRENCE STARDUST

9-13 ÅR

9-13 ÅR

CECILIE EKSTRØM

PERNILLE LIISBERG

SAL 1

SAL 1

FREDAG

KL. 19.00-20.30

HIP HOP KONKURRENCE THE HEAT

18 ÅR +

EDDY NINI

SAL 2

ONSDAG 

KL. 16.30- 18.00 

HIP HOP KONKURRENCE RAW SKILLZ  

9-13 ÅR 

JULIA HOLCH 

2 SAL 

FREDAG

KL. 17.30-19.00

HIP HOP KONKURRENCE GHETTO ANGELZ

13-18 ÅR

EDDY NINI

SAL 2

FREDAG 

 KL. 17.45-19.15

 HIP HOP KONKURRENCE FLAWLESS

 13-18 ÅR

 ARTIT CHRISTOPHER

 SAL 1

ONSDAG 

 KL. 19.00-20.30  HIP HOP KONKURRENCE SISTERHOOD SWAG 13-18 ÅR   JULIA HOLCH  SAL 1

TORSDAG

KL. 16.00-17.30

 HIP HOP KONKURRENCE TEAM BAD ASS

9-13 ÅR

ARTIT CHRISTOPHER

SAL 2

 

TORSDAG

ONSDAG

ONSDAG

LØRDAG

 

KL. 15.30-17.00

KL. 17.30-19.00 

KL. 16.45-17.30

KL. 13.15-14.00 

 

SHOWDANCE KONKURRENCE A ONE CREW

HIP HOP KONKURRENCE BLACK OUD

 HIP HOP KONKURRENCE LIL´ SAINTS

 HIP HOP KONKURRENCE LIL´ SAINTS

 

 

9-13 ÅR

9-13 ÅR

9-13 ÅR 

9-13 ÅR

 

PERNILLE LIISBERG

NATASHA SHERPA

AMIR FALAKI

STEPHANIE SEEST

 

SAL 2

SAL 2

HFC.

SAL 1

CONTEMPORARY / MODERNE

MANDAG

MANDAG

KL. 17.45-18.30

KL. 19.45-20.45

HIP HOP CONTEMPORARY (NYHED)

CONTEMPORARY / MODERN / TEKNIK (NYHED)

TEEN/UNGD.

TEEN/UNGD.

MARIE LANGE

CECILIE EKSTRØM

SAL 1

SAL 2


DER ER ÅBENT FOR TILMELDINGER PÅ ALLE HOLD. SKRIV TIL OS OG TILMELD DIG.

LÆRERE I SÆSON 2017/2018: Eddy Nini, Amir Falaki, Pernille Liisberg, Natasha Sherpa, Artit Christopher, Marie Lange, Cecilie Ekstrøm, Laura Kirk, Caroline Frydenlund, Sitthichai, Stephanie Seest, Magnus Koefod, Amalie Borch samt en masse gæste lærere.

NYE HOLD: Contemporary/Moderne, Urban video concept, Hip hop girly øvet, Showdance Konkurrence, Urban styles, Breakdance (8-12 år), Mgp Disco børnedans, Hip hop Talent niv. 3, Dance Ur Ass Off (Funky Hot Mama), Hip Hop Girly Commercial m.m.
For mere info om ovenstående hold, venligst se under program.
 
Opret dit eget private dansehold, hvor du kan danse med venner, veninder eller klasse kammerater i en stilart og en danselærer efter eget valg.
I skal dog min være 8 pers.
 
Danseplaneten ligger i waterfront shopping lige ved experimentarium.
Der er 3 timers gratis parkering i vores kælder og masser af mulighed for at shoppe i mange mange flotte butikker vores shoppingcenter byder på.
 
Vi glæder os til at se dig i den nye sæson.
 
Danseplaneten.