Danseplaneten

LÆS HELE PROGRAMMET LÆNGERE NEDE

Vores sæson starter mandag 2. september.

Download hele programmet

Hold

 

Der er åbent for tilmelding til alle hold! Du kan finde mere information om dem her

Har vores program ikke helt dét, du leder efter? For at oprette jeres eget private hold,  skal I blot være min. 8 personer.

For tilmelding til prøvetime kontakt venligst info@danseplaneten.dk.

Se priser her

Ferier 2019/2020

Vi holder ferielukket disse dage: 

Uge 42 Efterårsferie.
Uge 51/52 & uge 1 Juleferie 
Uge 7 Vinterferie
Uge 15 + d. 13. april Påskeferie
Fredag d. 8 & d. 9. maj Storbededag ferie 
Torsdag d. 21. maj Kr. Himmelsfart
Lørdag d. 30. maj – 1. juni Pinse
Fredag d. 5. juni Grundlovsdag
Torsdag d. 25 juni Sommerferie


MANDAG

Kl. 15.00-15.45
Kl. 15.45-16.30
Kl. 15.45-16.30   
Kl. 16.30-18.00
Kl. 16.30-17.15
Kl. 17.15-18.00
Kl. 18.00-19.00
Kl. 19.00-20.00
Kl. 19.00-20.00 Kl. 20.00-21.00

MTV SHOW DANCE/ HIPHOP NIV.1 & 2 
HIPHOP KONKURRENCE (NO KIDDIN’) 
TIK TOK DANS NIV. 1 & 2 
HIP HOP KONKURRENCE (TOO HOT CREW) 
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV. 2 & 3 
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV. 1 & 2
CHALLENGE UR SELF NIV. 3 & 4 
SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST) 
URBAN CONTEMPORARY                                 CONTEMPORARY & TEKNIK 

7-10 ÅR 
9-13 ÅR 
8-12 ÅR 
13-18 ÅR 
10-13 ÅR 
10-13 ÅR 
TEEN/UNGD. 
8-12 ÅR 
TEEN/UNGD. TEEN/UNGD.

AMIR FALAKI 
AMIR FALAKI 
ANDREA / MELANIE 
HARI SARAC
AMIR FALAKI 
HELENE HEGNET 
SKIFTENDE LÆRERE
DANIELLA LAPPIN 
MARIE LANGE         DANIELLA LAPPIN  

SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 1
SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 2
SAL 1                                   

Kl. 15.00-15.45
Kl. 15.45-16.30
Kl. 15.45-16.30   
Kl. 16.30-18.00
Kl. 16.30-17.15
Kl. 17.15-18.00
Kl. 18.00-19.00
Kl. 19.00-20.00
Kl. 19.00-20.00
Kl. 20.00-21.00

MTV SHOW DANCE/ HIPHOP NIV.1 & 2 
HIPHOP KONKURRENCE (NO KIDDIN’) 
TIK TOK DANS NIV. 1 & 2 
HIP HOP KONKURRENCE (TOO HOT CREW) 
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV. 2 & 3 
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV. 1 & 2
CHALLENGE UR SELF NIV. 3 & 4 
SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST) 
URBAN CONTEMPORARY                                 CONTEMPORARY & TEKNIK 

7-10 ÅR 
9-13 ÅR 
8-12 ÅR 
13-18 ÅR 
10-13 ÅR 
10-13 ÅR 
TEEN
8-12 ÅR 
TEEN
TEEN

AMIR FALAKI 
AMIR FALAKI 
ANDREA / MELANIE 
HARI SARAC
AMIR FALAKI 
HELENE HEGNET 
SKIFTENDE LÆRERE
DANIELLA LAPPIN 
MARIE LANGE
DANIELLA LAPPIN  


TIRSDAG

Kl. 15.15-16.00
Kl. 16.00-16.45
Kl. 16.00-16.45 
Kl. 16.45-17.30   
Kl. 16.45-17.30 
Kl. 17.30-18.15 
Kl. 17.30-18.15 
Kl. 18.15-19.00
Kl. 18.15-19.00  
Kl. 19.00-19.45   Kl. 19.00-20.00 Kl. 20.00-21.00          

MINI SJOV & BALLET 
MGP BØRNEDANS    
HIPHOP/ BREAKDANCE (KUN FOR DRENGE) 
HIPHOP URBAN CONCEPT VIDEO                        
MTV SHOWDANCE NIV. 1 & 2              
HIPHOP ATTITUDE NIV. 2 & 3 
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV. 1 & 2 
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV. 2 & 3   
HIPHOP/ BREAKDANCE NIV. 1 & 2 
HIPHOP NIV. 1 & 2                                                 FUNKY HOT MAMAS NIV. 2 (DANCE UR ASS OFF) SOMA MOVE (STYRKE OG YOGA)                                                            

4-6 ÅR 
5-7 ÅR              
6-9 ÅR 
9-14 ÅR
7-10 ÅR
TEEN/UNGD. 
10-13 ÅR 
10-13 ÅR
8-12 ÅR 
13-17 ÅR   VOKSEN  VOKSEN  

VICTORIA NIELSEN 
VICTORIA NIELSEN
AMIR FALAKI 
LULU ELING
VICTORIA NIELSEN 
LULU ELING 
AMIR FALAKI 
AMIR FALAKI 
SITTHICHAI 
SITTHICHAI                      AMIR FALAKI                  ANNA VIRENHEM

SAL 1
SAL 1
SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 1
SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 1                                   SAL 2                                  SAL 1

Kl. 15.15-16.00
Kl. 16.00-16.45
Kl. 16.00-16.45 
Kl. 16.45-17.30   
Kl. 16.45-17.30 
Kl. 17.30-18.15 
Kl. 17.30-18.15 
Kl. 18.15-19.00
Kl. 18.15-19.00  
Kl. 19.00-19.45   Kl. 19.00-20.00 Kl. 20.00-21.00          

MINI SJOV & BALLET 
MGP BØRNEDANS    
HIPHOP/ BREAKDANCE (KUN FOR DRENGE) 
HIPHOP URBAN CONCEPT VIDEO                     MTV SHOWDANCE NIV. 1 & 2              
HIPHOP ATTITUDE NIV. 2 & 3 
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV. 1 & 2 
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV. 2 & 3   
HIPHOP/ BREAKDANCE NIV. 1 & 2 
HIPHOP NIV. 1 & 2                                                FUNKY HOT MAMAS NIV. 2
SOMA MOVE (STYRKE OG YOGA)                                                            

4-6 ÅR 
5-7 ÅR    6-9 ÅR 
9-14 ÅR
7-10 ÅR
TEEN
10-13 ÅR 
10-13 ÅR
8-12 ÅR 
13-17 ÅR
VOKSEN  VOKSEN  

VICTORIA NIELSEN 
VICTORIA NIELSEN
AMIR FALAKI 
LULU ELING
VICTORIA NIELSEN 
LULU ELING 
AMIR FALAKI 
AMIR FALAKI 
SITTHICHAI 
SITTHICHAI                      AMIR FALAKI                  ANNA VIRENHEM


ONSDAG

Kl. 15.15-16.00 
Kl. 16.00-16.45 
Kl. 16.00-17.30
Kl. 16.00-17.00 
Kl. 16.45-17.30 
Kl. 17.30-18.15
Kl. 17.30-18.15 
Kl. 18.15-19.15. Kl. 18.15-19.15 KL. 19.15-20.45

MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 & 2 
MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 & 2 
HIPHOP KONKURRENCE (BLACK OUD)    
HIPHOP KONKURRENCE (LIL’ SAINTS) 
MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 2 & 3 
GIRLY COMMERCIAL NIV. 1 & 2                                     
HIPHOP MIX IT UP NIV. 2 & 3 
HIPHOP MAMAS NIV.  3                                              HIPHOP EXPERTIMENTAL ØVET NIV. 2 & 3 CONTEMPORARY PERFORMANCE CLASS                                

7-9 ÅR 
7-9 ÅR 
9-13 ÅR
9-13 ÅR     
9-12 ÅR              13-18 ÅR            TEEN/UNGD.  VOKSNE TEEN/UNGD. TEEN/UNGD.                  

GABRIELLE 
GABRIELLE 
NATASHA SHERPA
AMIR FALAKI 
GABRIELLE 
GABRIELLE
NATASHA SHERPA 
AMIR FALAKI           MAGNUS KOFOED. MAGNUS KOFOED                 

SAL 2
SAL 2
SAL 1
GERSONSHALLEN
SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 1                                   SAL 2                                  SAL 2                                 

Kl. 15.15-16.00 
Kl. 16.00-16.45 
Kl. 16.00-17.30
Kl. 16.00-17.00 
Kl. 16.45-17.30 
Kl. 17.30-18.15
Kl. 17.30-18.15 
Kl. 18.15-19.15. Kl. 18.15-19.15 KL. 19.15-20.45

MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 & 2 
MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 & 2 
HIPHOP KONKURRENCE (BLACK OUD)    
HIPHOP KONKURRENCE (LIL’ SAINTS) 
MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 2 & 3 
GIRLY COMMERCIAL NIV. 1 & 2                       HIPHOP MIX IT UP NIV. 2 & 3 
HIPHOP MAMAS NIV.  3                                      HIPHOP EXPERTIMENTAL ØVET NIV. 2 & 3 CONTEMPORARY PERFORMANCE CLASS                                

7-9 ÅR 
7-9 ÅR 
9-13 ÅR
9-13 ÅR
9-12 ÅR
13-18 ÅR
TEEN
VOKSNE
TEEN
TEEN   

GABRIELLE 
GABRIELLE 
NATASHA SHERPA
AMIR FALAKI 
GABRIELLE 
GABRIELLE
NATASHA SHERPA 
AMIR FALAKI           MAGNUS KOFOED. MAGNUS KOFOED                 


TORSDAG

Kl. 15.15-16.00
Kl. 15.30-17.00
Kl. 16.00-17.30 
Kl. 17.00-18.00
Kl. 17.30-18.15  
Kl. 18.15-19.15 
Kl. 18.00-18.45
Kl. 18.45-19.45 KL. 20.00-21.00            

HIP HOP / FORTNITE DANS (KUN FOR DRENGE)        
HIP HOP KONKURRENCE (A ONE CREW) 
HIP HOP KONKURRENCE (CITY ANGELZ)
SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST) 
HIPHOP SOLO & DUO FREESTYLE                
HIPHOP KONKURRENCE (RAW SKILLZ)
HIPHOP GIRLY COMMERCIAL NIV. 2 & 3 
HIPHOP KONKURRENCE (GHETTO ANGELZ)                  HIT FIT DANCE  

7-10 ÅR       
8-12 ÅR 
13-17 ÅR         
8-12 ÅR 
ALLE          
13-18 ÅR 
9-13 ÅR 
TEEN/UNGD. 
13-18 ÅR VOKSEN       

MARC ANDERSEN
PERNILLE LIISBERG 
ARTIT CHATTHAI 
PERNILLE LIISBERG 
ARTIT CHATTHAI 
PERNILLE LIISBERG 
JULIA HOLCH 
PERNILLE LIISBERG
PERNILLE LIISBERG VANESSA DAHL

SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 2                                   SAL 1

Kl. 15.15-16.00
Kl. 15.30-17.00
Kl. 16.00-17.30 
Kl. 17.00-18.00
Kl. 17.30-18.15  
Kl. 18.15-19.15 
Kl. 18.00-18.45
Kl. 18.45-19.45 KL. 20.00-21.00            

HIP HOP / FORTNITE DANS (DRENGE)        
HIP HOP KONKURRENCE (A ONE CREW) 
HIP HOP KONKURRENCE (CITY ANGELZ)
SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST) 
HIPHOP SOLO & DUO FREESTYLE                
HIPHOP KONKURRENCE (RAW SKILLZ)
HIPHOP GIRLY COMMERCIAL NIV. 2 & 3 
HIPHOP KONKURRENCE (GHETTO ANGELZ)    HIT FIT DANCE  

7-10 ÅR
8-12 ÅR 
13-17 ÅR  8-12 ÅR 
ALLE
13-18 ÅR 
9-13 ÅR 
TEEN
VOKSEN       

MARC ANDERSEN
PERNILLE LIISBERG 
ARTIT CHATTHAI 
PERNILLE LIISBERG 
ARTIT CHATTHAI 
PERNILLE LIISBERG 
JULIA HOLCH 
PERNILLE LIISBERG
VANESSA DAHL


FREDAG

Kl. 15.30-17.00 
Kl. 16.00-17.30
Kl. 17.00-18.30 
Kl. 17.30-19.00
Kl. 18.30-20.00 

HIPHOP KONKURRENCE (SWAGALAGA)   
HIPHOP KONKURRENCE (BOOMBOX CREW)         
HIPHOP TEATER PRODUCTION NIV. 3 & 4 
HIPHOP KONKURRENCE (RAW TALENT)
HIPHOP KONKURRENCE (THE PROJECT)    

9-13 ÅR
9-13 ÅR
TEEN/UNGD
13-18 ÅR
13-18 ÅR 

ARTIT CHATTHAI 
NIKOLINE SJØBERG 
ARTIT CHATTHAI 
NATASHA SHERPA 
ARTIT CHATTHAI 

SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1

Kl. 15.30-17.00 
Kl. 16.00-17.30
Kl. 17.00-18.30 
Kl. 17.30-19.00
Kl. 18.30-20.00 

HIPHOP KONKURRENCE (SWAGALAGA)   
HIPHOP KONKURRENCE (BOOMBOX CREW)  HIPHOP TEATER PRODUCTION NIV. 3 & 4 
HIPHOP KONKURRENCE (RAW TALENT)
HIPHOP KONKURRENCE (THE PROJECT)    

9-13 ÅR
9-13 ÅR
TEEN
13-18 ÅR
13-18 ÅR 

ARTIT CHATTHAI 
NIKOLINE SJØBERG 
ARTIT CHATTHAI 
NATASHA SHERPA 
ARTIT CHATTHAI 


LØRDAG

Kl. 09.45-10.30 
Kl. 10.00-10.45 
Kl. 10.30-12.00  
Kl. 10.50-11.35 
Kl. 11.40-12.25
Kl. 12.00-13.30 
Kl. 12.30-13.15 
Kl. 13.20-14.05
Kl. 13.30-14.15 
Kl. 14.15-15.00      KL. 14.15-15.00     KL. 15.00-18.00 

HIP HOP KONKURRENCE (NO KIDDIN’) 
DISNEY SJOV/ RYTMIK 
HIPHOP KONKURRENCE  (UNBREAKABLE)                  MGP RAMASJANG                                                          MGP BØRNEDANS                                                             HIPHOP KONKURRENCE  (LILL`SWAG)                      MGP/MTV  BØRNEDANS                                                MTV SHOWKIDZ                                                                HIPHOP KONKURRENCE  (LIL’ SAINTS)                 FORTNITE DANS (KUN FOR DRENGE)                              HIPHOP KONKURRENCE  (RAW SKILLZ)                         HIPHOP KONKURRENCE  (GHETTO ANGELZ)         (Ghetto Angelz træner med Eddy hver den første på måneden)

8-13 ÅR    3-4 ÅR        8-13 ÅR
4-5 ÅR
5-6 ÅR
9-13 ÅR
6-8 ÅR
8-10 ÅR
9-13 ÅR
7-10 ÅR      9-13 ÅR   13-18 ÅR

SITTHICHAI
AMIR / GABRIELLE 
SITTHICHAI/ AMIR 
AMIR / GABRIELLE
AMIR / GABRIELLE SITTHICHAI / AMIR 
AMIR / GABRIELLE
AMIR / GABRIELLE 
SITTHICHAI
ANDREAS        
GABRIELLE                      EDDY NINI

SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 1                                   SAL 2                                        SAL 2

Kl. 09.45-10.30 
Kl. 10.00-10.45 
Kl. 10.30-12.00  
Kl. 10.50-11.35 
Kl. 11.40-12.25
Kl. 12.00-13.30 
Kl. 12.30-13.15 
Kl. 13.20-14.05
Kl. 13.30-14.15
Kl. 14.15-15.00
KL. 14.15-15.00
KL. 15.00-18.00 

HIP HOP KONKURRENCE (NO KIDDIN’) 
DISNEY SJOV/ RYTMIK 
HIPHOP KONKURRENCE  (UNBREAKABLE)      MGP RAMASJANG                                             
MGP BØRNEDANS                                              HIPHOP KONKURRENCE  (LILL`SWAG)            MGP/MTV  BØRNEDANS                                    MTV SHOWKIDZ                                                  HIPHOP KONKURRENCE  (LIL’ SAINTS)              FORTNITE DANS (KUN FOR DRENGE)                HIPHOP KONKURRENCE  (RAW SKILLZ)            HIPHOP KONKURRENCE  (GHETTO ANGELZ)  (Ghetto Angelz træner med Eddy hver den første på måneden)

8-13 ÅR
3-4 ÅR
8-13 ÅR
4-5 ÅR
5-6 ÅR
9-13 ÅR
6-8 ÅR
8-10 ÅR
9-13 ÅR
7-10 ÅR
9-13 ÅR
13-18 ÅR

SITTHICHAI
AMIR / GABRIELLE 
SITTHICHAI/ AMIR 
AMIR / GABRIELLE
AMIR / GABRIELLE SITTHICHAI / AMIR 
AMIR / GABRIELLE
AMIR / GABRIELLE 
SITTHICHAI
ANDREAS        
GABRIELLE                      EDDY NINI


SØNDAG

Kl. 10.00-11.30 

SUPERCREW KONKURRENCEHOLD   

ALLE

ARTIT & HARI 

SAL 1

Kl. 10.00-11.30 

SUPERCREW KONKURRENCEHOLD   

ALLE

ARTIT & HARI 


MANDAG

Kl. 15.00-15.45: MTV SHOW DANCE/ HIPHOP NIV. 1 + 2  – 7-10 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2

Kl. 15.45-16.30: TIK TOK DANS NIV. 1+2 – 6-9 ÅR – ANDREA LARSEN – SAL 1

Kl. 15.45-16.30: HIP HOP KONKURRENCE (NO KIDDIN’) – 9-13 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2

Kl. 16.30-18.00: HIP HOP KONKURRENCE (TOO HOT CREW) – 13-18 ÅR – HARI SARAC – SAL 1

Kl. 16.30-17.15: MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV. 2 +3  – 10-13 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2

Kl. 17.15-18.00: MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1+2 –  10-13 ÅR – HELENE HEGNET – SAL 2

Kl. 18.00-19.00: CHALLENGE UR SELF NIV. 3+4 – TEEN/UNGD. – SKIFTENDE LÆRERE – SAL 1

Kl. 18.00-19.00: SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST)  – 8-12 ÅR – DANIELLA LAPPIN – SAL 2

Kl. 19.00-20.00: URBAN CONTEMPORARY – TEEN/UNGD. – MARIE LANGE – SAL 1

Kl. 19.00-20.00: SHOWDANCE KONKURRENCE (SHOWTIME) – 13-18 ÅR – DANIELLA LAPPIN – SAL 2

KL. 20.00-20.45: CONTEMPORARY & TEKNIK – TEEN/UNGD. – DANIELLA LAPPIN – SAL 1


TIRSDAG

Kl. 15.15-16.00: MINI SJOV & BALLET – 4-6 ÅR – VICTORIA NIELSEN – SAL 1

Kl. 16.00-16.45: HIP HOP/BREAKDANCE (kun for drenge) – 6-9 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2 

Kl. 16.00-16.45: MGP BØRNEDANS – 5-7 ÅR – VICTORIA NIELSEN – SAL 1

Kl. 16.45-17.30: HIPHOP URBAN CONCEPT VIDEO – 9-14 ÅR – LULU ELING – SAL 2  

Kl. 16.45-17.30: MTV SHOWDANCE NIV. 1+2 – 7-9 ÅR – VICTORIA NIELSEN – SAL 1

Kl. 17.30-18.15: HIP HOP ATTITUDE NIV. 2 & 3 – TEEN/UNGD. – LULU ELING – SAL 1  

Kl. 17.30-18.15: MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.1 + 2 – 10-13 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2

Kl. 18.15-19.00: MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.2 + 3 – 10-13 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2 

Kl. 18.15-19.00: HIP HOP/ BREAKDANCE NIV. 1+2 – 8-12 ÅR – SITTHICHAI – SAL 1

Kl. 19.00-20.00: FUNKY HOT MAMAS NIV. 2 (DANCE UR ASS OFF) -VOKSEN – AMIR FALAKI  – SAL 2

Kl. 19.00-19.45: HIP HOP NIV. 1 + 2 – 13-17 ÅR – SITTHICHAI – SAL 1

Kl. 19.45-20.45: SOMA MOVE (STYRKE OG YOGA) – VOKSEN – ANNA VIRENHEM – SAL 1


ONSDAG

Kl. 15.15-16.00: MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 + 2 – 7-9 ÅR – GABRIELLE – SAL 2

Kl. 16.00-16.45: MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1+2 – 7-9 ÅR – GABRIELLE – SAL 2

Kl. 16.00-17.30: HIP HOP KONKURRENCE (BLACK OUD ) – 9-13 ÅR – NATASHA SHERPA – SAL 1

Kl. 16.00-17.00: HIP HOP KONKURRENCE (LIL’ SAINTS) – 9-13 ÅR – AMIR FALAKI – GERSONSHALLEN

Kl. 16.45-17.30: MTV SHOWDANCE/HIP HOP NIV. 2+3 – 9-12 ÅR – GABRIELLE – SAL 2

Kl. 17.30-18.15: HIP HOP MIX IT UP NIV. 2+3 – TEEN/UNGD. – NATASHA SHERPA  – SAL 1

Kl. 17.30-18.15: GIRLY COMMERCIAL NIV. 1+2 – 13-18 ÅR – GABRIELLE – SAL 2

Kl. 18.15-19.15: HIP HOP MAMAS NIV. 3 – VOKSEN – AMIR FALAKI – SAL 1

Kl. 18.15-19.15: HIP HOP EXPERIMENTAL ØVET NIV. 2+3 – TEEN/UNGD. – MAGNUS KOFOED – SAL 2

Kl. 19.15-20.45: HIP HOP KONKURRENCE (CODE RED) – 9-13 ÅR – SKIFTENDE LÆRERE- SAL 1

Kl. 19.15-20.45: CONTEMPORARY PERFORMANCE CLASS – TEEN/UNGD. – MAGNUS KOFOED – SAL 2


TORSDAG

Kl. 15.15-16.00: FORTNITE DANS (kun for drenge) – 7-10 ÅR – MARC ANDERSEN – SAL 1

Kl. 15.30-17.00: HIP HOP KONKURRENCE (A ONE CREW) – 8-12 ÅR – PERNILLE LIISBERG  – SAL 2

Kl. 16.00-17.30: KONKURRENCE HOLD (ROYALTY CREW) – 13-17 ÅR – NIKOLINE SJØBERG – SAL 1

Kl. 17.00-18.00: SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST) – 8-12 ÅR – PERNILLE LIISBERG  – SAL 2

Kl. 17.30-18.15: HIP HOP SOLO & DUO FREESTYLE – ALLE – ARTIT CHATTHAI – SAL 1

Kl. 18.00-19.00: SHOWDANCE KONKURRENCE (SHOWTIME) – 13-18 ÅR – PERNILLE LIISBERG  – SAL 2

Kl. 18.15-19.15: HIP HOP KONKURRENCE (RAW SKILLZ) – 9-13 ÅR – JULIA HOLCH – SAL 1

Kl. 19.00-19.45: HIP HOP GIRLY COMMERCIAL NIV. 2+3 – TEEN/UNGD. – PERNILLE LIISBERG  – SAL 2

Kl. 19.45-20.45: HIP HOP KONKURRENCE (GHETTO ANGELZ) – 13-18 ÅR – PERNILLE LIISBERG – SAL 2

Kl. 20.00-21.00: HIT FIT DANCE – VOKSEN – VANESSA DAHL – SAL 1

FREDAG

Kl. 15.30-17.00: HIP HOP KONKURRENCE (SWAGALAGA) – 9-13 ÅR – ARTIT CHATTHAI  – SAL 1

Kl. 16.00-17.30: HIP HOP KONKURRENCE ( BOOMBOX CREW ) – 9-13 ÅR – NIKOLINE SJØBERG – SAL 2

Kl. 17.00-18.30: HIP HOP TEATER PRODUCTION NIV. 3+4 – TEEN/UNGD. – ARTIT CHATTHAI – SAL 1

Kl. 17.30-19.00: HIP HOP KONKURRENCE ( RAW TALENT) – 13-18 ÅR – NATASHA SHERPA – SAL 2

Kl. 18.30-20.00: HIP HOP KONKURRENCE (THE PROJECT) – 13-18 ÅR – ARTIT CHATTHAI – SAL 1


LØRDAG

Kl. 09.45-10.30: HIP HOP KONKURRENCE (NO KIDDIN’) – 8-13 ÅR – SITTHICHAI – SAL 1

Kl. 10.00-10.45: DISNEY SJOV/RYTMIK  – 3-4 ÅR – AMIR/GABRIELLE – SAL 2

Kl. 10.30-12.00: HIP HOP KONKURRENCE (UNBREAKABLE) -8-13 ÅR – SITTHICHAI/ AMIR – SAL 1

Kl. 10.50-11.35: MGP RAMASJANG – 4-5 ÅR -AMIR/GABRIELLE – SAL 2

Kl. 11.40-12.25: MGP BØRNEDANS – 5-6 ÅR – AMIR/ GABRIELLE – SAL 2

Kl. 12.00-13.30: HIP HOP KONKURRENCE (SOO FRESH) – 9-13 ÅR – SITTHICHAI/AMIR – SAL 1

Kl. 12.30-13.15: MGP/MTV BØRNEDANS – 6-8 ÅR – AMIR/GABRIELLE – SAL 2

Kl. 13.20-14.05: MTV SHOWKIDZ – 8-10 ÅR – AMIR/GABRIELLE – SAL 2

Kl. 13.30-14.15: HIP HOP KONKURRENCE (LIL’ SAINTS) – 9-13 ÅR – SITTHICHAI – SAL 1

Kl. 14.15-15.00: FORTNITE DANS (kun for drenge ) – 7-10 ÅR – SITTHICHAI – SAL 1

Kl. 14.15-15.00: HIP HOP KONKURRENCE (RAW SKILLZ)- 9-13 ÅR – GABRIELLE – SAL 2

Kl. 15.00-18.00: HIP HOP KONKURRENCE (GHETTO ANGELZ) – 13-18 ÅR – EDDY NINI – SAL 2

(Ghetto Angelz træner med Eddy hver første på måneden)

 

SØNDAG: 

Kl. 10.00-11.30: SUPERCREW KONKURRENCE HOLD – ALLE – ARTIT & HARI – SAL 1

VI GLÆDER OS TIL AT UNDERVISE JER I DEN NYE SÆSON
– DANSEPLANETEN (THE HOME OF TALENT)