Danseplaneten

LÆS HELE PROGRAMMET LÆNGERE NEDE

Vores sæson starter mandag d. 7. september.

Download hele programmet

Hold

 

Der er åbent for tilmelding til alle hold! Du kan finde mere information om dem her

Har vores program ikke helt dét, du leder efter? For at oprette jeres eget private hold,  skal I blot være min. 8 personer.

For tilmelding til prøvetime kontakt venligst info@danseplaneten.dk.

Se priser her

Ferier 2020/2021

Vi holder ferielukket disse dage: 

Efterårsferie d. 12 okt- d. 18 okt.
Juleferie d. 14 dec.- d. 3 jan. 2021.
Vinterferie d. 15 feb. – d. 21 feb. 2021.
Påskeferie d. 29 marts- d. 5 april 2021.
Storbededag d. 30 april 2021.
Kr. Himmelsfartsferie 13 maj- d. 16 maj 2021.
Pinse d. 23 & 24 maj 2021.
Grundlovsdag d. 5 juni 2021.
Sommerferie d. 24 juni 2021.


MANDAG

KL. 15.00-15.45
Kl. 15.45-16.30
Kl. 15.45-16.30
Kl. 16.30-17.15
Kl. 16.30-17.15
Kl. 17.15-18.15
Kl. 17.15-18.15
Kl. 18.15-19.15
Kl. 18.15-19.15
Kl. 19.15-20.15
Kl. 19.15-20.15
KL. 20.15-21.15

MTV SHOW DANCE/ HIPHOP NIV.1+2
HIP HOP KONKURRENCE (NO KIDDIN`)
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.1+2
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.2+3

GIRLY SHOW ATTITUDE NIV. 1 & 2
HIP HOP “CIARA STYLE” NIV. 2+3  (NYHED)
SHOWDANCE KONKURRENCE (ANGEL DUST)
SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST)
HIP HOP ACADEMY ”ROOTS” (NYHED)
HEELS CLASS NIV. 1 + 2 
URBAN CONTEMPORARY (NYHED)
CONTEMPORARY & TEKNIK (CONCEPT CLASS)

8-12 ÅR
9-13 ÅR
10-13 ÅR
10-13 ÅR
13-16 ÅR  
TEEN/UNGD.
8-12 ÅR
8-12 ÅR
LUKKET HOLD
TEEN/UNGD.
TEEN/UNGD. 
TEEN/UNGD.

AMIR FALAKI
AMIR FALAKI
HELENE HEGNET
AMIR FALAKI
HELENE HEGNET  
CIARA BLANKENSHIP
DANIELLA LAPPIN
DANIELLA LAPPIN
SKIFTENDE LÆRERE
DANIELLA LAPPIN
MALIK WITH
DANIELLA LAPPIN

SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2                   

KL. 15.00-15.45
Kl. 15.45-16.30
Kl. 15.45-16.30
Kl. 16.30-17.15
Kl. 16.30-17.15
Kl. 17.15-18.15
Kl. 17.15-18.15
Kl. 18.15-19.15
Kl. 18.15-19.15
Kl. 19.15-20.15
Kl. 19.15-20.15
KL. 20.15-21.15

MTV SHOW DANCE/ HIPHOP NIV.1+2
HIP HOP KONKURRENCE (NO KIDDIN`)
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.1+2
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.2+3

GIRLY SHOW ATTITUDE NIV. 1 & 2
HIP HOP “CIARA STYLE” NIV. 2+3  (NYHED) 
SHOWDANCE KONKURRENCE (ANGEL DUST)
SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST)
HIP HOP ACADEMY ”ROOTS” (NYHED)
HEELS CLASS NIV. 1 + 2 
URBAN CONTEMPORARY (NYHED)
CONTEMPORARY & TEKNIK (CONCEPT CLASS)

8-12 ÅR
9-13 ÅR
10-13 ÅR
10-13 ÅR
13-16 ÅR  
TEEN/UNGD.
8-12 ÅR
8-12 ÅR
LUKKET
TEEN/UNGD.
TEEN/UNGD. 
TEEN/UNGD.

AMIR FALAKI
AMIR FALAKI
HELENE HEGNET
AMIR FALAKI
HELENE HEGNET  
CIARA BLANKENSHIP
DANIELLA LAPPIN
DANIELLA LAPPIN
SKIFTENDE LÆRERE
DANIELLA LAPPIN
MALIK WITH
DANIELLA LAPPIN


TIRSDAG

KL. 15.30-16.15
KL. 16.00-16.45
KL. 16.15-17.00
KL. 16.45-17.30
KL. 17.00-17.45
KL. 17.30-18.15
KL. 17.45-18.30
KL. 18.15-19.00
KL. 18.30-19.15
KL.19.00-20.00
KL. 19.15-20.00

MINI MGP NIV. 1
HIP HOP/BREAKDANCE (kun for drenge)
MGP SUPER STJERNER NIV.1
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.1+2
MTV SHOWDANCE NIV. 1 + 2
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.2+3
POP COMMERCIAL ”VIDEO CLASS”
HIP HOP NIV. 1 + 2
GIRLY COMMERCIAL NIV. 2 + 3 TEEN/UNGD.
FUNKY HOT MAMAS NIV.2 (DANCE UR ASS OFF)
HIP HOP L.A STYLE NIV. 2 + 3

4-6 ÅR
6-9 ÅR
6-8 ÅR
10-13 ÅR
7-10 ÅR
10-13 ÅR
12-16 ÅR
13-17 ÅR
TEEN/UNGD.
VOKSEN
TEEN/UNGD.

VICTORIA NIELSEN 
AMIR FALAKI
VICTORIA NIELSEN
AMIR FALAKI 
VICTORIA NIELSEN
AMIR FALAKI 
VICTORIA NIELSEN
SITTHICHAI P.
VICTORIA NIELSEN
AMIR FALAKI 
SITTHICHAI P.

SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1  

KL. 15.30-16.15
KL. 16.00-16.45
KL. 16.15-17.00
KL. 16.45-17.30
KL. 17.00-17.45
KL. 17.30-18.15
KL. 17.45-18.30
KL. 18.15-19.00
KL. 18.30-19.15
KL. 19.00-20.00
KL. 19.15-20.00

MINI MGP NIV. 1
HIP HOP/BREAKDANCE (kun for drenge)
MGP SUPER STJERNER NIV.1
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.1+2
MTV SHOWDANCE NIV. 1 + 2
MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.2+3
POP COMMERCIAL ”VIDEO CLASS”
HIP HOP NIV. 1 + 2
GIRLY COMMERCIAL NIV. 2 + 3 TEEN/UNGD.
FUNKY HOT MAMAS NIV.2 (DANCE UR ASS OFF)
HIP HOP L.A STYLE NIV. 2 + 3

4-6 ÅR
6-9 ÅR
6-8 ÅR
10-13 ÅR
7-10 ÅR
10-13 ÅR
12-16 ÅR
13-17 ÅR
TEEN/UNGD.
VOKSEN
TEEN/UNGD.

VICTORIA NIELSEN 
AMIR FALAKI
VICTORIA NIELSEN
AMIR FALAKI 
VICTORIA NIELSEN
AMIR FALAKI 
VICTORIA NIELSEN
SITTHICHAI P.
VICTORIA NIELSEN
AMIR FALAKI 
SITTHICHAI P.


ONSDAG

KL. 15.15-16.00
KL. 16.00-16.45
KL. 16.30-17.30
KL. 16.45-17.30
KL. 17.30-18.30
KL. 17.30-18.15
KL. 18.15-19.15
KL. 18.30-19.30
KL. 19.15-20.15
KL. 19.30-20.30

MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 & 2.                 MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 & 2
HIP HOP KONKURRENCE (LILL´ SAINTS)
MTV SHOWDANCE/HIP HOP NIV. 2 & 3
HIP HOP ACADEMY ”ROOTS”
GIRLY COMMERCIAL NIV. 1 & 2
CHALLENGE UR SELF NIV. 3+4
HIP HOP MAMAS NIV. 3
COMPANY SHOWCASE ” UNIQ”
HIP HOP EXPERIMENTAL ØVET NIV. 2+3

7-9 ÅR
7-9 ÅR
9-13 ÅR
9-12 ÅR
LUKKET HOLD
13-18 ÅR
TEEN/UNGD.
VOKSNE
TEEN/UNGD.
TEEN/UNGD.                

GABRIELLE
GABRIELLE
AMIR FALAKI
GABRIELLE
NATASHA SHERPA
GABRIELLE
SKIFTENDE LÆRERE 
AMIR FALAKI
SKIFTENDE LÆRERE
MAGNUS KOFOED                

SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1

KL. 15.15-16.00
KL. 16.00-16.45
KL. 16.45-17.30
KL. 16.45-17.30
KL. 17.30-18.30
KL. 17.30-18.15
KL. 18.15-19.00
KL. 18.30-19.30
KL. 19.15-20.15
KL. 19.30-20.30

MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 & 2 
MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 & 2
HIP HOP KONKURRENCE (LILL´ SAINTS)
MTV SHOWDANCE/HIP HOP NIV. 2 & 3
HIP HOP ACADEMY ”ROOTS”
GIRLY COMMERCIAL NIV. 1 & 2
CHALLENGE UR SELF NIV. 3+4
HIP HOP MAMAS NIV. 3
COMPANY SHOWCASE ” UNIQ”
HIP HOP EXPERIMENTAL ØVET NIV. 2+3

 

7-9 ÅR
7-9 ÅR
9-13 ÅR
9-12 ÅR
LUKKET
13-18 ÅR
TEEN/UNGD.
VOKSNE
TEEN/UNGD.
TEEN/UNGD

GABRIELLE 
GABRIELLE 
AMIR FALAKI 
GABRIELLE 
NATASHA SHERPA 
GABRIELLE  
SKIFTENDE LÆRERE
AMIR FALAKI
SKIFTENDE LÆRERE
MAGNUS KOFOED                 


TORSDAG

Kl. 15.30-16.15
Kl. 15.30-17.00
Kl. 16.15-17.45 
Kl. 17.00-18.00
Kl. 17.45-18.30
KL. 18.00-19.00
Kl. 18.30-19.15 
Kl. 19.00-20.00
Kl. 20.00-21.00       

TIK TOK DANS & VIDEO NIV. 1+2
HIP HOP KONKURRENCE (A ONE CREW)
KONKURRENCE HOLD (CITY ANGELZ)
SHOWDANCE KONKURRENCE (ANGEL DUST)
HIP HOP ADVANCED NIV. 3 & 4 (NYHED)
SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST)
HIP HOP NEW GENENERATION NIV. 1 + 2
HIP HOP KONKURRENCE (GHETTO FAMILY)
FUNKY HOT MAMAS NIV. 1 (NYHED)   

8-12 ÅR
8-12 ÅR
9-13 ÅR
8-12 ÅR
ALLE
8-12 ÅR
TEEN/UNGD.
13-18 ÅR
VOKSNE

DENISE PETERSSON
PERNILLE LIISBERG 
ARTIT CHATTHAI 
PERNILLE LIISBERG 
ARTIT CHATTHAI 
PERNILLE LIISBERG 
ISABEL LIPPERT
PERNILLE LIISBERG 
AMALIE HJØRNHOLT

SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 2                           

Kl. 15.30-16.15
Kl. 15.30-17.00
Kl. 16.15-17.45 
Kl. 17.00-18.00
Kl. 17.45-18.30
KL. 18.00-19.00
Kl. 18.30-19.15 
Kl. 19.00-20.00     

TIK TOK DANS & VIDEO NIV. 1+2
HIP HOP KONKURRENCE (A ONE CREW)
KONKURRENCE HOLD (CITY ANGELZ)
SHOWDANCE KONKURRENCE (ANGEL DUST)
HIP HOP ADVANCED NIV. 3 & 4 (NYHED)
SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST)
HIP HOP NEW GENENERATION NIV. 1 + 2
HIP HOP KONKURRENCE (GHETTO FAMILY)
FUNKY HOT MAMAS NIV. 1 (NYHED)

8-12 ÅR
8-12 ÅR
9-13 ÅR
8-12 ÅR
ALLE
8-12 ÅR
TEEN/UNGD.
13-18 ÅR
VOKSNE

DENISE PETERSSON
PERNILLE LIISBERG 
ARTIT CHATTHAI 
PERNILLE LIISBERG 
ARTIT CHATTHAI 
PERNILLE LIISBERG 
ISABEL LIPPERT
PERNILLE LIISBERG 
AMALIE HJØRNHOLT


FREDAG

KL. 16.00-17.30
KL. 16.00-17.30
KL. 15.30-17.00
KL. 17.30-19.00
KL. 17.30-19.00

HIP HOP KONKURRENCE (GEN. X CREW)
HIP HOP KONKURRENCE (RAW SKILLZ)
HOP HOP KONKURRENCE (BOOMBOX)
HIP HOP KONKURRENCE (THE PROJECT)
HIP HOP KONKURRENCE (BLACK SHADOWS)

8-13 ÅR
13-17 ÅR
9-13 ÅR
13-18 ÅR
13-17 ÅR

ARTIT CHATTHAI 
JULIA HOLCH
SITTHICHAI P.
ARTIT CHATTHAI
HARI SARAC

SAL 1
SAL 2
GERSONSHALLEN
SAL 1
SAL 2

KL. 16.00-17.30
KL. 16.00-17.30
KL. 17.30-19.00
KL. 17.30-19.00

HIP HOP KONKURRENCE (GEN. X CREW)
HIP HOP KONKURRENCE (RAW SKILLZ)
HIP HOP KONKURRENCE (THE PROJECT)
HIP HOP KONKURRENCE (BLACK SHADOWS)

8-13 ÅR
13-17 ÅR
13-18 ÅR
13-17 ÅR

ARTIT CHATTHAI 
JULIA HOLCH
ARTIT CHATTHAI
HARI SARAC


LØRDAG

KL. 09.45-10.30
KL. 10.00-10.45
KL. 10.30-12.00
KL. 10.50-11.35
KL. 11.40-12.25
KL. 12.00-13.30
KL. 12.30-13.15
KL. 13.20-14.05
KL. 13.30-14.15
KL. 14.10-17.10
KL. 14.15-15.00
KL. 15.00-16.00

HIP HOP KONKURRENCE (LIL`SAINTS)
DISNEY SJOV/RYTMIK
HIP HOP KONKURRENCE (UNBREAKABLE`)
MGP RAMASJANG
MGP BØRNEDANS
HIP HOP KONKURRENCE (LILL`SWAG)
MGP/MTV BØRNEDANS
MTV SHOWKIDZ
HIP HOP KONKURRENCE (NO KIDDIN)
HIP HOP KONKURRENCE (GHETTO FAMILY)
HIP HOP / FORTNITE / BREAKDANCE
GET DOWN AND DANCE (Lukket hold)

8-12 ÅR
3-4 ÅR
8-13 ÅR
4-5 ÅR
5-6 ÅR
9-13 ÅR
6-8 ÅR
8-10 ÅR
8-13 ÅR
13-18 ÅR
7-11 ÅR
ALLE

SITTHICHAI / AMIR
AMIR / AMALIE
SITTHICHAI/ AMIR 
AMIR / AMALIE
AMIR / AMALIE
MARC / AMIR
AMIR / AMALIE
AMIR / AMALIE
MARC / AMIR
EDDY NINI
MARC ANDERSEN         
EVA LIVA

SAL 1
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 2
SAL 2
SAL 1
SAL 2                            
SAL 1
SAL 1

KL. 09.45-10.30
KL. 10.00-10.45
KL. 10.30-12.00
KL. 10.50-11.35
KL. 11.40-12.25
KL. 12.00-13.30
KL. 12.30-13.15
KL. 13.20-14.05
KL. 13.30-14.15
KL. 14.10-17.10
KL. 14.15-15.00
KL. 15.00-16.00

HIP HOP KONKURRENCE (LIL`SAINTS)
DISNEY SJOV/RYTMIK
HIP HOP KONKURRENCE (UNBREAKABLE`)
MGP RAMASJANG
MGP BØRNEDANS
HIP HOP KONKURRENCE (LILL`SWAG)
MGP/MTV BØRNEDANS
MTV SHOWKIDZ
HIP HOP KONKURRENCE (NO KIDDIN)
HIP HOP KONKURRENCE (GHETTO FAMILY)
HIP HOP KONKURRENCE (GHETTO FAMILY)
GET DOWN AND DANCE (Lukket hold)

8-12 ÅR
3-4 ÅR
8-13 ÅR
4-5 ÅR
5-6 ÅR
9-13 ÅR
6-8 ÅR
8-10 ÅR
8-13 ÅR
13-18 ÅR
7-11 ÅR
ALLE

SITTHICHAI / AMIR
AMIR / AMALIE
SITTHICHAI/ AMIR 
AMIR / AMALIE
AMIR / AMALIE
MARC / AMIR
AMIR / AMALIE
AMIR / AMALIE
MARC / AMIR
EDDY NINI
MARC ANDERSEN         
EVA LIVA


MANDAG

KL. 15.00-15.45: MTV SHOW DANCE/ HIPHOP NIV.1+2 – 8-12 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2

KL. 15.45-16.30: MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.1+2 – 10-13 ÅR – HELENE HEGNET – SAL 1

KL. 15.45-16.30: HIP HOP KONKURRENCE (NO KIDDIN`) – 9-13 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2

KL. 16.30-17.15: GIRLY SHOW ATTITUDE NIV. 1 & 2 – 13-16 ÅR – HELENE HEGNET – SAL 1

KL. 16.30-17.15: MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.2+3 – 10-13 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2

KL. 17.15-18.15: SHOWDANCE KONKURRENCE (ANGEL DUST) – 8-12 ÅR – DANIELLA LAPPIN – SAL 1

KL. 17.15-18.15:  HIP HOP ”CIARA” STYLE NIV. 2 & 3  – TEEN/UNGD. – CIARA BLANKENSHIP – SAL 2

KL. 18.15-19.15: HIP HOP ACADEMY ”ROOTS” (NYHED) – LUKKET HOLD – SKIFTENDE LÆRERE – SAL 1

KL. 18.15-19.15: SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST) – 8-12 ÅR – DANIELLA LAPPIN – SAL 2

KL. 19.15-20.15: URBAN CONTEMPORARY (NYHED) – TEEN/UNGD. – MALIK WITH – SAL 1

KL. 19.15-20.15: COMPANY SHOWCASE ” UNIQ” – TEEN/UNGD. DANIELLA LAPPIN – SAL 2

KL. 20.15-21.15: CONTEMPORARY & TEKNIK (CONCEPT CLASS) – TEEN/UNGD. – DANIELLA LAPPIN – SAL 2


TIRSDAG

Kl. 15.30-16.15: MINI MGP NIV. 1 – 4-6 ÅR – VICTORIA NIELSEN – SAL 1

KL. 16.00-16.45: HIP HOP/BREAKDANCE (kun for drenge) – 6-9 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2

KL. 16.15-17.00: MGP SUPER STJERNER NIV.1 – 6-8 ÅR – VICTORIA NIELSEN – SAL 1

KL. 16.45-17.30: MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.1+2 – 10-13 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2

KL. 17.00-17.45: MTV SHOWDANCE NIV. 1 + 2 – 7-10 ÅR – VICTORIA NIELSEN – SAL 1

KL. 17.30-18.15: MTV SHOWDANCE/HIPHOP NIV.2+3 – 10-13 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 2

KL. 17.45-18.30: POP COMMERCIAL ”VIDEO CLASS” – 12-16 ÅR – VICTORIA NIELSEN – SAL 1

KL. 18.15-19.00: HIP HOP NIV. 1 + 2 – 13-17 ÅR – SITTHICHAI – SAL 2

KL. 18.30-19.15: GIRLY COMMERCIAL NIV. 2 + 3 – TEEN/UNGD. – VICTORIA NIELSEN – SAL 1

KL. 19.00-20.00: FUNKY HOT MAMAS NIV.2 (DANCE UR ASS OFF) – VOKSEN – AMIR FALAKI – SAL 2

KL. 19.15-20.00: HIP HOP L.A STYLE NIV. 2 + 3 – TEEN/UNGD. – SITTHICHAI P. – SAL 1


ONSDAG

KL. 15.15-16.00: MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 & 2 – 7-9 ÅR – GABRIELLE – SAL 2

KL. 16.00-16.45: MTV SHOWDANCE/ HIPHOP NIV. 1 & 2 – 7-9 ÅR – GABRIELLE – SAL 2

KL. 16.45-17.30: HIP HOP KONKURRENCE (LILL´ SAINTS) – 9-13 ÅR – AMIR FALAKI – SAL 1

KL. 16.45-17.30: MTV SHOWDANCE/HIP HOP NIV. 2 & 3 – 9-12 ÅR – GABRIELLE – SAL 2

KL. 17.30-18.30: HIP HOP ACADEMY ”ROOTS” (NYHED) – LUKKET HOLD – NATASHA SHERPA – SAL 1

KL. 17.30-18.15: GIRLY COMMERCIAL NIV. 1 & 2 13-18 ÅR – GABRIELLE – SAL 2

KL. 18.15-19.00: CHALLENGE UR SELF NIV.3 + 4 (NYHED) – SKIFTENDE LÆRERE – SAL 2

KL. 18.30-19.30: HIP HOP MAMAS NIV. 3 – VOKSNE – AMIR FALAKI – SAL 1

KL. 19.15-20.15. COMPANY SHOWCASE ” UNIQ” – TEEN/UNGD. – SKIFTENDE LÆRERE – SAL 2

KL. 19.30-20.30: HIP HOP EXPERIMENTAL ØVET NIV. 2+3 – TEEN/UNGD. – MAGNUS KOFOED – SAL 1


TORSDAG

KL. 15.30-16.15: TIK TOK DANS & VIDEO NIV. 1+2 – 8-12 ÅR – DENISE PETERSSON – SAL 1

KL. 15.30-17.00: HIP HOP KONKURRENCE (A ONE CREW) – 8-12 ÅR – PERNILLE LIISBERG – SAL 2

KL. 16.15-17.45: KONKURRENCE HOLD ((CITY ANGELZ) – 9-13 ÅR – ARTIT CHATTHAI – SAL 1

KL. 17.00-18.00: SHOWDANCE KONKURRENCE (ANGEL DUST) – 8-12 ÅR – PERNILLE LIISBERG – SAL 2

KL. 17.45-18.30: HIP HOP ADVANCED NIV. 3 & 4 (NYHED) – ALLE – ARTIT CHATTHAI – SAL 1

KL. 18.00-19.00: SHOWDANCE KONKURRENCE (STARDUST) – 8-12 ÅR – PERNILLE LIISBERG – SAL 2

KL. 18.30-19.15: HIP HOP NEW GENENERATION NIV. 1 + 2 – TEEN/UNGD. – ISABEL LIPPERT – SAL 1

KL. 19.00-20.00: HIP HOP KONKURRENCE (GHETTO FAMILY) – 13-18 ÅR – PERNILLE LIISBERG – SAL 2

KL. 20.00-21.00: FUNKY HOT MAMAS NIV. 1 (NYHED) – VOKSNE – TINA DUA – SAL 2

FREDAG

KL. 16.00-17.30: HIP HOP KONKURRENCE (GEN. X CREW) – 8-13 ÅR – ARTIT CHATTHAI – SAL 1

KL. 16.00-17.30: HIP HOP KONKURRENCE (RAW SKILLZ) – 13-17 ÅR – JULIA HOLCH – SAL 2

KL. 17.30-19.00: HIP HOP KONKURRENCE (THE PROJECT) – 13-18 ÅR – ARTIT CHATTHAI – SAL 1

Kl. 17.30-19.00: HIP HOP KONKURRENCE (BLACK SHADOWS) – 13-17 ÅR – HARI SARAC – SAL 2


LØRDAG

Kl. 09.45-10.30: HIP HOP KONKURRENCE (LIL`SAINTS) – 8-12 ÅR – SITTHICHAI / AMIR – SAL 1

KL. 10.00-10.45: DISNEY SJOV/RYTMIK – 3-4 ÅR – AMIR / AMALIE – SAL 2

Kl. 10.30-12.00: HIP HOP KONKURRENCE (UNBREAKABLE`) – 8-13ÅR – SITTHICHAI / AMIR – SAL 1

KL. 10.50-11.35: MGP RAMASJANG – 4-5 ÅR – AMIR / AMALIE – SAL 2

KL. 11.40-12.25: MGP BØRNEDANS – 5-6 ÅR – AMIR / AMALIE – SAL 2

KL. 12.00-13.30: HIP HOP KONKURRENCE (LILL`SWAG) – 9-13 ÅR – MARC / AMIR – SAL 1

KL. 12.30-13.15: MGP/MTV BØRNEDANS – 6-8 ÅR – AMIR / AMALIE – SAL 2

KL. 13.20-14.05: MTV SHOWKIDZ – 8-10 ÅR – AMIR / AMALIE – SAL 2

KL. 13.30-14.15: HIP HOP KONKURRENCE (NO KIDDIN) – 8-13 ÅR – MARC / AMIR – SAL 1

Kl. 14.10-17.10: HIP HOP KONKURRENCE (GHETTO FAMILY) – 13-18 ÅR – EDDY NINI – SAL 2

KL. 14.15-15.00: HIP HOP/FORTNITE/BREAK (kun for drenge ) – 7-11 ÅR – MARC ANDERSEN – SAL 1

Kl. 15.00-16.00: GET DOWN AND DANCE (Lukket hold) – ALLE – EVA LIVA – SAL 1

VI GLÆDER OS TIL AT UNDERVISE JER I DEN NYE SÆSON
– DANSEPLANETEN (THE HOME OF TALENT)